تعویض بالانس لاستیکزمانی که یکی از لاستیک‌ها دچار مشکل می‌شود، این مشکل می‌تواند به دیگر اجزای خودرو از جمله دیگر لاستیک‌ها آسیب برساند. به همین علت بالانس لاستیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

یک لاستیک غیربالانس میتواند بر روی شکل کلی لاستیک تاثیر بگذارد. این موضوع موجب ایجاد لرزش و ارتعاشات غیر معمول در وسیله نقلیه می‌شود. به خصوص در سرعت‌‌های بالا این لرزش‌ها قابل توجه هستند. همچنین عدم بالانس لاستیک ها کوتاه شدن عمر لاستیک و آسیب به سیستم تعلیق خودرو می‌شود. متخصصین کاون شبکه خدمات سریع خودرو نکات مهم ذیل را برای آگاهی هرچه بیشتر شهروندان یادآوری می کند.
چگونه لاستیک به حالت عدم بالانسی در می‌آید؟

لاستیک‌های خودرو با توجه به عملکردی که دارند به طور مداوم در معرض اصطکاک و گرما هستند. این موضوع موجب سایش و پارگی و نازک شدن آن‌ها می‌شود. این نقاط نازک که در سطح لاستیک ایجاد می‌شوند به خصوص در زمانی که با ضربه‌های ناشی از دست‌انداز و چاله‌ها همراه است، موجب ناهماهنگی و خارج شدن از بالانس می گردد.

چگونه بدانیم که خودرو ما نیاز به بالانس لاستیک دارد؟

مانند هر مشکل دیگری خارج شدن لاستیک‌ها از حالت بالانس نیز دارای علایم ویژه‌ای است که با آگاهی از این نشانه‌‌ها و تشخیص آن‌ها در خودروی خود می‌توان خیلی زود از ایجاد آسیب‌های بیشتر جلوگیری کرد و با بالانس لاستیک مانع پیشرفت خطرات و صدمات شد. علایم رایجی که نشان‌دهنده خارج شدن لاستیک‌ها از حالت تعادل است افزایش مصرف سوخت، ارتعاش در فرمان یا دیگر بخش‌های خودرو مانند صندلی‌ها و سخت شدن کنترل ماشین به خصوص در سرعت‌های بالا است.
بهتر است به طور مداوم لاستیک های خودرو مورد بررسی قرار گیرد. این‌ کار می‌تواند شما را از پرداخت هزینه‌‌های گزافی که یک لاستیک نامتعادل می‌تواند برایتان به بار آورد، محفوظ دارد. همچنین هنگامی که لاستیک‌های جدید خریداری می‌کنید، بهتر است برای بالانس لاستیک های خودرو به یک متخصص مراجعه کنید تا از هماهنگ شدن لاستیک‌های جدید مطمئن شوید. کاون با شبکه گستره خدمات خود این مهم را با استفاده از تیم با تجربه و دستگاه ها بروز به خوبی انجام می دهد.

چرا بالانس لاستیک از اهمیت بالایی برخوردار است؟

خارج شدن لاستیک از حالت تعادل و بالانس موجب تغییر در توزیع وزن در تایر و مونتاژ چرخ می‌شود. بالانس لاستیک موجب کاهش احتمال ارتعاش بالقوه در فرمان، صندلی و یا کف‌پوش می‌شود و تعادل بهتری را به راننده در هنگام رانندگی می‌دهد. بالانس لاستیک رانندگی نرم و راحت‌تر و را به همراه خواهد داشت. همچنین بالانس لاستیک به موقع می‌تواند مانع ایجاد آسیب‌های بیشتر در لاستیک مورد نظر و دیگر چرخ‌ها ‌شود و مهم‌تر از همه احتمال تصادفات و خطرات مالی و جانی را کاهش می‌دهد. متخصصان کاون با استفاده از دستگاه‌های مخصوص اندازه‌گیری تمام قسمت‌های لاستیک را برای پیدا کردن نقاط خارج از تعادل بررسی می‌کنند و به این ترتیب می‌توانند به صورت دقیق به بالانس لاستیک خودروی شما بپردازند.

لاستیک فروشی قم

لاستیک فروشی قم

لاستیک قم - لاستیک فروشی قم - لاستیک آزاد اسپرت - آپارات آزاد اسپرت قم - آپاراتی آزاد اسپرت قم
تماس مستقیم